Blog

Proč si pořídit šaty ze lnu

Len si získává na módním nebi stále větší oblibu a je to znát i u našich zákaznic. To je důvod, proč jsme si pro tuto sezónu pro vás připravili spoustu lněných novinek. Protože máte len rádi nejen pro jeho vzhled, ale také pro jeho skvělé vlastnosti.

Jak vlastně tento materiál vzniká?

Lněná vlákna pocházejí z rostlinky lnu, která se pěstuje především v oblastech s mírným klimatem. Po sklizni se len podrobí procesu, který umožňuje oddělení vláken od rostlinné hmoty. Poté se vlákna čistí a předením se z nich vytvářejí nitě, které mají v sobě také často nějaké příměsi, nejčastěji bavlnu.

A co ty skvělé vlastnosti lnu?

Přirozeně chladí: Len je materiál známý svou schopností udržovat tělo příjemně chladné i v horkých letních dnech. Tento účinek je dán strukturou lněných vláken, která umožňují přirozené odvětrávání a odvádění vlhkosti z těla.

Jsou odolné a trvanlivé: Lněné šaty jsou nejen lehké, ale také velmi odolné. Tato vlákna jsou známá svou pevností, což znamená, že tvé šaty vydrží dlouho v perfektním stavu, aniž by se ztratila jejich elegance. Postupem doby se stává látky více a více měkkou.

Stylové a elegantní: Letní šaty ze lnu nejenže nabízejí pohodlí, ale také nezaměnitelný styl. Jedinečná textura lnu dodá jemný a sofistikovaný vzhled, který je ideální pro každou příležitost.

Ideální pro kojící maminky: Díky své přirozené chladivosti a prodyšnosti poskytuje pohodlí jak mamince, tak i dítěti během kojení. Během kojení se děťátko ani maminka nepotí a tak i v horkých dnech mohou být v pohodlí.

Pokud hledáte šaty, které vám poskytnou nejen pohodlí a styl, ale také trvanlivost a eleganci, tak sáhněte po letních šatech ze lnu. Máme jich v nabídce několik střihů- různých délek šatů i rukávů, upnutější i oversize. Šaty ušijeme v kojicí i nekojící podobě. A ty barvy….z jejich výběru oči až přecházejí.

Krásný den,

Jana

 

 

Proč slavit Mezinárodní den Žen

Milé ženy,

blíží se nám Mezinárodní den žen, a tak bych vám k němu chtěla napsat pár slov. Proč si myslím, že není tento svátek jen starým přežitkem dob minulých, ale naopak, je to důležitý den, který bychom měli oslavovat?

Dnešní společnost nám klade na ramena mnoho rolí a odpovědností, a to platí nejen pro maminky, ale pro všechny ženy. Být ženou znamená čelit mnoha výzvám a zároveň hledat radost a štěstí ve vlastním životě.

Všechny si zasloužíme vlastní štěstí a není nic sobeckého na tom, když si občas dopřejeme chvíle jen pro sebe. Bez ohledu na to, zda si vybereme odpočinek s oblíbenou knihou, relaxaci při nějaké pečující proceduře nebo nákupy módních kousků, je důležité si uvědomit, že šťastná a spokojená žena přináší pozitivní energii nejen sobě, ale i lidem kolem sebe.

Takže, proč nevyužít tento den k tomu, abychom udělaly něco jen pro sebe? Ať už to bude setkání s přáteli, návštěva oblíbeného místa nebo jednoduše chvíle strávená péčí o sebe. Nezáleží na tom, co si vybereme, ale spíše na tom, že si vážíme samy sebe a umíme se radovat i z malých věcí.

Mezinárodní den žen by měl být připomínkou toho, že jsme hrdé na to, co jsme, na naše úspěchy, lásku, a všechno, co nás dělá jedinečnými ženami. Oslavme sebe, naše přítelkyně, kolegyně, matky - všechny ženy kolem nás.

Ať je náš život plný lásky, smíchu a osobního štěstí.

Vesele slavme Mezinárodní den žen!

 

 

Sny se začaly plnit

J.AMYS vznikal postupně, sny se začaly plnit

V minulém blogu jsem vám psala, jak vlastně vznikl nápad šít kojicí oblečení. Neřekla jsem vám, ale vše. Nápad a realizace prvních šatů, to byl jen začátek.

Problémem bylo sehnat kvalitní dodavatele látek. Chtěla jsem České látky, ale bohužel ta kvalita nebyla taková, jakou bych si jako maminka i prodejkyně přála. Dlouho jsem hledala a našla jsem různé dodavatele ze zemí EU, které mají krásné, kvalitní látky s certifikáty GOTS.

Návrhy dalších střihů už byly jednodušší, protože se vychytala funkčnost. Reakce zákaznic na první kousky byly velmi pozitivní, to pro mě hnací motor. A abych mohla vyhovět všem, spojila jsem se s dalšími šikovný českými ručičkami, se skvělými a šikovnými ženami, Heduš a poté s Petrou. To bylo to nejlepší, co jsem tenkrát mohla udělat. Vše šlo totiž daleko rychleji. Mohla jsem vyhovět všem zákaznicím a mohla jsem navrhovat více kousků.

A pak už šly výzvy dál, jedna výzva za druhou. Nová kolekce. Šicí dílna. Dokonalejší e-shop. Exkluzivnější materiály.

A jaká je moje vize? Chci zachovat kvalitu, pestrost, funkčnost, diskrétnost, a hlavně originalitu. Každý kousek oblečení se přizpůsobuje vám a vašim požadavkům.

Velmi mě těší, když dostanu od vás, mých milých zákaznic, fotku v našem oblečení. Je to pro mě ta nejcennější zpětná vazba. Dělá mi to radost a mojí práci to dává hlubší smysl. Stejně tak, jako když na našem webu zanecháte recenzi. Víte proč? Protože nejvíc žen nakupuje na základě osobního doporučení, doporučení od kamarádek a právě na základě recenzí. Já to mám tedy také tak.

No a jen díky vašim nákupům, doporučením a třeba i fotkám může J.amys dál růst – nakupovat nové a nové materiály, vymýšlet nové a nové střihy a rozšiřovat svou dílnu, abyste měly zakázky na 100% upravené podle vašich potřeb a rychle u vás doma. O tom, ale zase příště.

Mějte se krásně

Vaše Jana

 

Jak vznik J.AMYS

Narozením miminka se mi převrátil celý život úplně o 180°. Znáte to taky, milé ženy? Jiný pohled na svět, jiné smýšlení a téměř kompletně jiné priority. No a malé miminko má jednu jasnou prioritu, být co nejblíž své mamince v klidu teple a pohodlí.

Nejdříve jsem začala s navrhováním dětské módy a sety pro maminky, ale zjistila jsem, že podobných nápadů má spousta maminek na mateřské. Často jsem si také psala s maminkami, které si zoufaly, že kojící oblečení u nás je nedostatkové zboží.

Všechno se to krásně propojilo a zapadlo to do sebe. Udělala jsem si průzkum trhu, zjistila jsem, že pěkné a praktické kojicí oblečení je nedostatkovým zbožím a řekla jsem si, že to je výzva a zkusit se má vše.

Netušila jsem, jak to bude těžké. Došlo mi, že vymyslet a hlavně ušít oblečení pro kojící maminky s akcentem na styl a nenápadnost otvorů pro kojení není vůbec jednoduché. Tato překážka ve mně vzbudila takovou vášeň, že jsem si řekla, že pro kojící maminky vymyslím designové kousky, na které řeknete „WAU“.

Navrhování šatů, triček, mikin šlo samo, jen bylo nutné vymyslet na šatech způsoby, jakým je budou kojící maminky pro kojení používat, budou nenápadné a zároveň při jejich použití zůstane kojení dále intimní záležitostí patřící pouze mamince a jejímu dítěti.

Když jsem ušila svůj první kousek, naprosto mně ohromil svým využitím. První kojící šaty byly nejen stylové, ale zároveň praktické, co se kojení týče.

Tak to byl můj úplný začátek. A pokud si chcete přečíst o dalších nástrahách toho, jak se zařizuje a vybavuje šicí dílna, těšte se na další blog.

Mějte se krásně

Vaše Jana

 

4 položek celkem