Jak vznik J.AMYS

Narozením miminka se mi převrátil celý život úplně o 180°. Znáte to taky, milé ženy? Jiný pohled na svět, jiné smýšlení a téměř kompletně jiné priority. No a malé miminko má jednu jasnou prioritu, být co nejblíž své mamince v klidu teple a pohodlí.

Nejdříve jsem začala s navrhováním dětské módy a sety pro maminky, ale zjistila jsem, že podobných nápadů má spousta maminek na mateřské. Často jsem si také psala s maminkami, které si zoufaly, že kojící oblečení u nás je nedostatkové zboží.

Všechno se to krásně propojilo a zapadlo to do sebe. Udělala jsem si průzkum trhu, zjistila jsem, že pěkné a praktické kojicí oblečení je nedostatkovým zbožím a řekla jsem si, že to je výzva a zkusit se má vše.

Netušila jsem, jak to bude těžké. Došlo mi, že vymyslet a hlavně ušít oblečení pro kojící maminky s akcentem na styl a nenápadnost otvorů pro kojení není vůbec jednoduché. Tato překážka ve mně vzbudila takovou vášeň, že jsem si řekla, že pro kojící maminky vymyslím designové kousky, na které řeknete „WAU“.

Navrhování šatů, triček, mikin šlo samo, jen bylo nutné vymyslet na šatech způsoby, jakým je budou kojící maminky pro kojení používat, budou nenápadné a zároveň při jejich použití zůstane kojení dále intimní záležitostí patřící pouze mamince a jejímu dítěti.

Když jsem ušila svůj první kousek, naprosto mně ohromil svým využitím. První kojící šaty byly nejen stylové, ale zároveň praktické, co se kojení týče.

Tak to byl můj úplný začátek. A pokud si chcete přečíst o dalších nástrahách toho, jak se zařizuje a vybavuje šicí dílna, těšte se na další blog.

Mějte se krásně

Vaše Jana